Jeffrey Alexander 635-96DBAC Pull Sutton Collection, Brushed Oil Rubbed Bronze
★★★★★ 4.6 103 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by boatsforsalemexico.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
From the Manufacturer Size Options:Medium, Finish Options:Dark Brushed Antique Copper, Center to Center:3.78' (96mm) Centers Cabinet pull. Packaged with two 8/32' X 1' screws.
  • Mounting Holes: 3-3/4 in. (96mm)
  • Overall Length: 4-3/4 in. (121mm)
  • Projection: 1-16 in. (27mm)
  • Finish: Brushed Oil Rubbed Bronze
UPC 689715595911 689715586636 843512023811
Color Brushed Oil Rubbed Bronze
Shape Arch & Bow
Brand Name Jeffrey Alexander
Metal Type Zinc
Style Name bar
Unit Count 1.0 Count
Handle Type Pull Handle
Item Weight 0.21 Pounds
Finish Types Brushed Oil Rubbed Bronze
Manufacturer ATG Stores
Model Number 635-96DBAC
Material Type Metal, Zinc
Exterior Finish Brushed Oil Rubbed Bronze
Handle Material Zinc
Number of Items 1
Additional Features Easy to Install
Included Components Screw
Projection Distance 1.16 Inches
Center To Center Spacing 3.75 Inches
Manufacturer Part Number 635-96DBAC
Global Trade Identification Number 00843512023811
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
103 ratings | 42 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (87)
4 stars
3% (3)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (10)