AC-DC Adapter Replacement for Samsung C27FG70FQN LC27FG70FQNXZA Monitor 27" CFG70 Curved Gaming LED 1800R Curvature 1ms MPRT 144 Hz Refresh Rate 19VDC Power Supply Adapter Cord Cable
★★★★★ 4.9 54 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by boatsforsalemexico.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • New Global 19V AC/DC Adapter Compatible with Samsung C27FG70FQN LC27FG70FQNXZA Monitor 27" CFG70 Curved Gaming LED 1800R Curvature 1ms MPRT 144 Hz Screen Refresh Rate +19V DC19V 19.0V 19 Volt 19 Volts 19VDC 19.0VDC 19 V 19 VDC Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU
  • Input: AC 100-240V 50/61Hz Auto (Worldwide AC Input)
  • Over Voltage Protection, Over Heat Protection
  • Tested Units. In Great Working Condition.
Brand onerbl
Color Black
Portable Yes
Power Plug Type A - 2 pin (North American)
Unit Count 1.0 Count
Manufacturer Shenzhen Waweis Technology Co., Ltd
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media 1 x Power Adapter, 2 x Cables
Input Voltage 100 Volts (AC)
Connector Type Barrel Connector
Output Voltage 19 Volts (DC)
Number of Items 1
Compatible Devices Samsung C27FG70FQN LC27FG70FQNXZA Monitor 27" CFG70 Curved Gaming LED 1800R Curvature 1ms MPRT 144 Hz Refresh Rate 19VDC
Additional Features Short Circuit Protection
Compatible Phone Models Samsung C27FG70FQN LC27FG70FQNXZA Monitor 27" CFG70 Curved Gaming LED 1800R Curvature 1ms MPRT 144 Hz Refresh Rate 19VDC
Connectivity Technology Powerline
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
54 ratings | 22 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (48)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (5)