40B00300US Lenovo Docking Station USB C Bundle - 1 Year Warranty, Supports 4K Display, Thunderbolt 4 Dock with 300W Adapter, Anyhdd HDMI, DisplayPort, Thunderbolt Cables & Cloth
★★★★★ 4.4 64 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by boatsforsalemexico.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • [Efficient Power Delivery] - This Thinkpad Dock includes a 300W AC adapter with up to 230W Power Delivery to Workstation, ensuring stable power delivery to your devices while they're connected to the docking station
  • [Ports] - 2 x DisplayPort / 1 x HDMI Ports / Supports One 8K or Four 4K Monitors - 4 x USB 3.2 Gen 2 Type-A / 1 x Type-C / 1 x Thunderbolt 4 Port - 1 x Gigabit Ethernet Port / 1 x 3.5mm Audio Jack - Up to 230W Power Delivery
  • [Package Includes] - 40B00300US Thinkpad Thunderbolt 4 Dock, 300W Power Adapter, ANYHDD 1x Thunderbolt Cable, ANYHDD 1x 4K HDMI Cable, ANYHDD 1x 4K Display Port Cable + Microfiber Cleaning Cloth
Brand ANYHDD
Color Black
Wattage 300.00
Manufacturer ANYHDD
Number of Ports 9
Total Usb Ports 4
Compatible Devices Lenovo ThinkPad Laptops, Notebooks
Hardware Interface DisplayPort, Ethernet, HDMI, Thunderbolt 4, USB, USB 3.2 Gen 2
Warranty Description 1 Year
Total Number of HDMI Ports 1
Global Trade Identification Number 00850061766397
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
64 ratings | 26 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (52)
4 stars
5% (3)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (7)